در مراسم افتتاح سومین کنفرانس و نمایشگاه اینترنتی اشیاء آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران از تضمین امنیت USSD و توافق با بانک مرکزی خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، جهرمی گفت که مطابق با توافقات صورت گرفته میان سازمان تنظیم مقررات و بانک مرکزی مقرر شده است تا با مکانیزم امنیتی، امنیت این روش تراکنشی تضمین شود. در خصوص جزئیات این توافق اینگونه توضیح داد که:

بر این اساس مطابق تفاهمی که اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های پرداخت الکترونیک (PSP) داشتند پیشنهاد شد تا مدل امنیتی برای تراکنش ها با قرار دادن یک اپلت روی سیمکارت صورت بگیرد تا ملاحظات بانک مرکزی برای امنیت این روش پرداخت الکترونیک محقق شود. هم اکنون این راهکار رگولاتوری در دست بررسی و انجام است.

جهرمی در راستای عملی سازی طرح اینترنت اشیاء عنوان کرد که ساخت سنسورها و محصولات مرتبط با این تکنولوژی در کشور به عرضه صنعتی رسیده است و این نشان از ظرفیت های خوب در این حوزه دارد. او اضافه کرد در صورتی که آزادسازی فضای فرکانسی در زمان مناسب صورت پذیرد شاهد بهره برداری از این تکنولوژی خواهیم بود. او اعلام کرد که بالغ بر ۳۰۰ کشور در این حوزه فعال هستند که ۸۰ تای آنها دارای محصول می باشند.

موضوع دیگری که در جهرمی در جمع خبرنگارها در رابطه با آن توضیح داد، ایجاد شغل در زمینه IT بود. او ضمن اشاره به اینکه وزارت ارتباطات مسئول مستقیم ایجاد شغل نیست، گفت:

بر اساس آمارهای دریافتی شاخص ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ و ۹۶ محقق شده است و پیش بینی می کنیم در سال آینده نیز این توسعه ادامه یابد. زیرساخت های مرتبط با ایجاد اشتغال در این حوزه فراهم شده است، در صورت برداشتن موانع کسب و کار از جمله نظام حقوقی، مالیاتی و بیمه ای شاهد افزایش و رشد اشتغال در این حوزه خواهیم بود.

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید